Co jest bardziej opłacalne? Pożyczka hipoteczna, czy kredyt gotówkowy?

22

07/17

Wiesz, że Twoje finanse w ostatnim czasie znajdują się w niezbyt dobrej kondycji? Na pewno nie obejdziesz się bez pożyczki. Pozostaje jeszcze ustalić, jaki produkt finansowy w Twoim przypadku okaże się najlepszym rozwiązaniem. Jest to bardzo ważne, by nie wpaść w jeszcze poważniejsze problemy finansowe.

Banki oferują Ci z jednej strony kredyty gotówkowe, a z drugiej pożyczki hipoteczne. Dowiedz się, czym charakteryzują się poszczególne produkty finansowe, tak by dobrać dla siebie optymalną opcję. Tym bardziej, że możesz zarówno stracić, jak i również zyskać.

Na pewno z pożyczek hipotecznych korzystają osoby, które są jednocześnie właścicielami jakiejś nieruchomości. Ponieważ to hipoteka w przypadku tych produktów, jest głównym zabezpieczeniem w razie braku spłaty zobowiązania. Dzięki temu, pożyczki hipoteczne pozwalają na pożyczenie naprawdę imponujących sum, by później rozłożyć spłatę na długi okres czasu. Mimo tego, że zastawiana jest hipoteka, to niewątpliwie mocną stroną tego produktu finansowego, jest bardzo niskie oprocentowanie.

Czy w takim razie w przypadku pożyczki hipotecznej, możemy wymienić jakiekolwiek minusy? Okazuje się, że nie ma produktu idealnego. Na pewno pożyczanie pieniędzy w ramach tego produktu wymaga załatwienia bardzo dużej ilości formalności. Przede wszystkim hipoteka musi być dokładnie sprawdzona, czy należy wyłącznie do tego właściciela, który ubiega się o kredyt, zostaje sprawdzona jej wartość, a także następuje spisanie odpowiednich dokumentów.

Jeżeli jednak będzie Ci zależeć na mniejszej kwocie, a przede wszystkim na małej liczbie formalności do spełnienia, w celu otrzymania pożyczki finansowej, to zdecydowanie korzystniejszym produktem okaże się kredyt gotówkowy. Warto wspomnieć w tym przypadku o tym, że zwykły wniosek wypełnia się w ciągu kilku minut, natomiast pieniądze są wypłacane nawet w ciągu jednego dnia roboczego od momentu zatwierdzenia wniosku. Ponadto często niepotrzebne jest nawet zaświadczenie o dochodach, ponieważ oferta obejmuje wyciąg z rachunku bankowego. Na takie udogodnienia mogą liczyć szczególnie stali Klienci, którzy mają rachunki osobiste w konkretnej placówce bankowej.

Należy jednak liczyć się z tym, że kredyty gotówkowe są droższe od pożyczek hipotecznych. Ponadto Twoja zdolność kredytowa, z powodu braku jakiegokolwiek innego zabezpieczenia, niż umowa o pracę, lub inne źródła dochodów, może być dużo niższa. Dodatkowo należy wspomnieć o tym, że okres spłaty takiego kredytu, również jest o wiele krótszy, niż w przypadku pożyczki hipotecznej

Na pewno, jeżeli poszukujesz szybkiego zastrzyku finansowego na niespodziewane wydatki, i chcesz jednocześnie bardzo szybko uporać się z takim zobowiązaniem, to na pewno korzystniej będzie zaciągnąć kredyt gotówkowy. Ponieważ na kilka tysięcy złotych, tak naprawdę nie warto jest zaciągać pożyczki, by zastawiać jeszcze swoją hipotekę.

Odnalezienie się we wszystkich dostępnych produktach finansowych, które są obecnie proponowane przez banki, na pewno nie należy do najłatwiejszych zadań. Rzeczywiście, jeżeli zamierzasz wszystko dokonać ręcznie, a jeszcze przy okazji zależy Ci na czasie, to możesz się bardzo mocno zaplątać we wszystkich ofertach. Jednak istnieje możliwość, by sobie znacznie ułatwić takie poszukiwania. Tak naprawdę wystarczy jedynie skorzystać z rankingów kredytów, które są narzędziami nie tylko pomocniczymi, ale przede wszystkim darmowymi.
W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na wskaźnik RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Ponieważ właśnie pod tym wskaźnikiem kryją się wszelkie koszty, z jakimi będziesz musiał się ostatecznie zmierzyć. Ponadto zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek ofertę, wcześniej zapoznaj się dokładnie z jej warunkami, czytając treść umowy. Inaczej możesz sobie narobić jedynie kłopotu.

Obecnie najkorzystniejsze kredyty gotówkowe dostępne są między innymi w BGŻ BNP Paribas, a także w Alior Banku. W tych placówkach bankowych faktycznie możesz liczyć na najkorzystniejsze oprocentowanie.