Zaciągaj kredyt w banku z korzyścią dla siebie

01

09/17

Dla wielu osób może wydawać się, iż zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest tylko przykrą koniecznością. Rzeczywiście jeszcze kilka lat temu, pozyskanie pieniędzy z banku, nie zaliczało się do zbyt łatwych zadań. Nie wspominając o tym, iż kredyty na dowolny cel, były bardzo drogie. Na szczęście w obecnej chwili, ta sytuacja zmieniła się diametralnie. Warto przede wszystkim zacząć od tego, iż kredyty gotówkowe są naprawdę tanie, ze względu na niskie oprocentowanie nominalne. Ten współczynniki jest uzależniony przede wszystkim od stóp procentowych Narodowego Banku. Z kolei ten wskaźnik jest ustalany przez Radę Polityki Pieniężnej.

W związku z tym, skoro mamy okazje pożyczyć pieniądze z banku na tak atrakcyjnych warunkach, to dlaczego nie mielibyśmy się w tym celu zdecydować na zrealizowanie wielu odkładanych od dawna planów?

Poszukując przy okazji najkorzystniejszego kredytu gotówkowego na dowolny cel, warto wspomnieć przy okazji, że możemy go wyszukać na co najmniej kilka sposobów. Do nich zalicza się między innymi „ręczne” przeszukiwanie kolejnych ofert. Nie powinniśmy jednak zapominać również o tym, że tak naprawdę możemy jednocześnie skorzystać z dużo szybszej i łatwiejszej formy weryfikowania dla siebie korzystnego kredytu gotówkowego. Wystarczy sięgnąć po renomowany oraz aktualny ranking kredytów gotówkowych.
W ten sposób z pewnością szybko sprawdzimy, jakie oferty są polecane przez specjalistów, a jakie niestety nie wychodzą w danym czasie zbyt korzystnie dla naszej kieszeni. Jednocześnie możemy się przekonać o tym, iż nie każda promocyjna oferta, która jest przez banki określana jako najtańsza, rzeczywiście taką jest. Warto zatem w pierwszej kolejności skupić się właśnie na tym, by dokładnie określić swoje oczekiwania, a wtedy znalezienie idealnej oferty, będzie kwestią kilku chwil.

Obecnie najkorzystniejszym kredytem gotówkowym, tak naprawdę jest Wypożyczka proponowana przez Eurobank. Jednocześnie można spokojnie stwierdzić, że jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie potrzebują zbyt wysokiego zastrzyku finansowego. Należy zatem wspomnieć o kredycie gotówkowym o maksymalnej sumie wynoszącej 15 tys. złotych. Taką kwotę możemy spłacać przez 60 miesięcy. Czym wyróżnia się właśnie ta oferta, jeżeli chodzi o koszty? W pierwszej kolejności należy koniecznie wspomnieć o braku oprocentowania. To wcale nie oznacza, że oddajemy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Wręcz przeciwnie, jesteśmy zobowiązani do uregulowania prowizji w wysokości 10% od wartości pożyczonej sumy.

Jeżeli jednak stwierdzamy, że 15 tys. to stanowczo za mało, w takich okolicznościach powinniśmy się skupić na innej ofercie. A jest nią Pożyczka 5% z gwarancją, która jest proponowana przez Alior Bank. W tym przypadku możemy pożyczyć nawet do 200 tys. złotych, nie mówiąc już o tym, iż okres spłaty może wynieść nawet do 10 lat.

Chcąc się zapoznać ze wszystkimi kosztami kredytu, warto na samym początku zwrócić uwagę na oprocentowanie nominalne utrzymujące się na poziomie 5% w skali roku. Dodatkowym kosztem jest również opłata przygotowawcza, także wynosząca 5%, ale tym razem wylicza się ją na podstawie wysokości pożyczonej sumy.

Często w przypadku zaciągania kredytu gotówkowego i tak mogą pojawić się pewne wątpliwości dotyczące tego, czy przez cały okres spłaty, na pewno nie pojawią się żadne problemy finansowe, z którymi nagle nie moglibyśmy sobie poradzić. Skoro już mamy tyle podpowiedzi, takich jak rankingi kredytów gotówkowych, a także dokładne określenie tego, jaka suma nas dokładnie interesuje, to również dobrze byłoby zapoznać się z szczegółowymi warunkami kredytowymi. W tym celu tak naprawdę, najlepiej jest przeczytać umowę. Jeżeli tylko pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tej oferty, to powinniśmy je jak najszybciej wyjaśniać dzwoniąc do konsultantów bankowych. Ich obowiązkiem jest udzielanie nam wszelkich informacji. Zatem podpisz umowę kredytową, tylko w sytuacji, kiedy jesteś całkowicie pewien, iż nie będziesz ponosił żadnych przykrych konsekwencji związanych ze spłatą swojego zobowiązania.