Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

05

10/17

Banki proponując nam kredyt gotówkowy, przedstawiają jednocześnie produkt, który pozwala na przeznaczenie pożyczanych pieniędzy na dowolny cel. Można wymienić wiele pozytywnych stron zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Przede wszystkim pieniądze możesz pożyczyć w bardzo szybki sposób, unikając całej masy formalności. Oczywiście nie należy zapominać również o tym, że pożyczanie kredytu gotówkowego powinno wiązać się z bardzo przemyślaną decyzją. Z tego względu nie należy działać pochopnie. Warto także dowiedzieć się w jaki sposób można zaciągnąć kredyt w sposób bezpieczny, by później nie żałować podjętej decyzji. Przede wszystkim kredyt nie powinien okazać się dla nas powodem kolejnych problemów finansowych, ale za to dzięki niemu powinniśmy zyskać jeszcze więcej możliwości do zarządzania domowym budżetem.

Kluczowym i najczęstszym błędem popełnianym przez wielu Kredytobiorców jest to, i pożyczają oni zdecydowanie więcej pieniędzy, niż w rzeczywistości potrzebują. Później niestety ponoszą konsekwencje w postaci zbyt wysokich rat, na ich realne możliwości. W celu uniknięcia tej nieprzyjemnej sytuacji, jest dokładne określenie ile pieniędzy potrzebujemy, a także na jakie cele chcemy je przeznaczyć. Wtedy bronimy się przed wydawaniem pożyczonych pieniędzy na wiele nieprzydatnych rzeczy, których wcześniej w ogóle nie braliśmy pod uwagę.
Banki rzeczywiście mają obowiązek dokładnie sprawdzić naszą zdolność kredytową, jednak nie interesują się tym, w jaki sposób zarządzamy swoimi pieniędzmi. Dlatego pokusa posiadania zdecydowanie większej gotówki, może się dla nas okazać za bardzo zgubna. Konkretne określenie tego, co chcemy zrobić lub na co wydać pożyczone pieniądze, pozwoli nam na chodne przekalkulowanie również możliwości naszego budżetu.

Chociaż propozycji kredytów gotówkowych w chwili obecnej jest bardzo dużo, to tak naprawdę każda oferta nieco się od siebie różni. Dlatego korzystanie z pierwszego lepszego kredytu gotówkowego, jaki nam się nasunie, może okazać się niebyt dobrym posunięciem. Oczywiście nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkich ofert w sposób szczegółowy. Jednak nie zapomnijmy o tym również, że rozeznanie, co konkretne banki mniej więcej oferują swoim Klientom, jest bardzo potrzebne.
By zaoszczędzić czas na porównywanie ofert banków, lepiej jest skorzystać z aktualnego rankingu kredytów gotówkowych. Dzięki takim narzędziom błyskawicznie zorientujesz się, który kredyt gotówkowy jest najtańszy, a który najdroższy. Nie zapominaj jednak o tym, że banki również posiadają inne wymagania oraz warunki do spełnienia, z którymi możesz się zmierzyć lub nie.

Przeglądając rankingi kredytów gotówkowych, szybko możesz się zorientować jakimi różnymi cechami wyróżniają się poszczególne kredyty gotówkowe. Właśnie w ten sposób przekonasz się, czy jesteś w stanie otworzyć dodatkowe konto bankowe, czy też wykupić ubezpieczenie. Najlepiej będzie, jeżeli określisz na jakie warunki na pewno nie możesz przystaną, a jakie inne cechy produktu są przez Ciebie mile widziane. W ten sposób już nie będzie żadnych problemów, by wyszukać idealny kredyt gotówkowy.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, ile wyniesie Cię rata konkretnego kredytu, możesz skorzystać z kalkulatorów finansowych. Najczęściej każdy bank posiada takie narzędzie na swojej stronie internetowej. Oczywiście są to szacunkowe wyliczenia. Ale jeśli zwrócisz szczególną uwagę na wskaźnik RRSO, czyli Roczną Rzeczywistą Stopę Procentową, szybko przekonasz się, z jakimi opłatami będziesz mieć do czynienia. Oczywiście ostatecznym warunkiem skorzystania z kredytu gotówkowego w sposób bezpieczny, jest dokładne przeczytanie treści umowy przed jej podpisaniem. Gdy tylko pojawią się w Twojej głowie jakiekolwiek wątpliwości, odnośnie zapisów znajdujących się w regulaminie lub umowie, jak najszybciej skonsultuj się z bankiem, by je wyjaśnić.