Dokumenty wymagane do banku, w celu otrzymania kredytu gotówkowego

22

07/17

Kredyt gotówkowy rzeczywiście w ostatnim czasie stał się bardzo popularnym i również mocno dostępnym produktem bankowym. Jednak to nie zmienia faktu, że warto wcześniej się dowiedzieć, jakie jeszcze dokładnie formalności trzeba spełnić, żeby móc ubiegać się o taką pożyczkę. Na pewno nie należy się przerażać, że nie wiadomo o jakie zaświadczenia będzie chodziło. Ale jeżeli się przygotujemy, to mamy większe szanse, że kredyt będzie nam przyznany bez większego problemu.

Zapoznając się ze wszystkimi poradami, możesz świadomie i bez żadnego stresu w przyszłości ubiegać się o kredyt gotówkowy. Ponadto takie wskazówki przydadzą Ci się również, jeżeli ubiegasz się o bardzo dużą sumę, ale boisz się odmowy.

Zanim przejdziesz do pozyskiwania środków finansowych za pośrednictwem kredytu, warto wcześniej zorientować się, który produkt rzeczywiście może okazać się najkorzystniejszy. W tym celu warto skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych, które obejmują najkorzystniejsze rozwiązania. Tym bardziej, że skorzystanie z takiej porównywarki produktów finansowych, jak i również późniejsze wysłanie wniosku nic nie kosztuje. A może jedynie pokazać, na jakie ostatecznie warunki, zdecyduje się bank.

W takim wniosku o kredyt gotówkowy, koniecznie muszą się znaleźć wszystkie Twoje podstawowe dane, w tym także numer PESEL. Jednocześnie w celu potwierdzenia Twojego tożsamości, potrzebne jest przesłanie skanu Twojego dowodu osobistego. Zastanawiasz się w jakim celu potrzebne jest przesłanie numeru telefonu? Ponieważ w ten sposób skontaktuje się później z Tobą konsultant bankowy. Będzie on mógł w bardzo prosty sposób zweryfikować nie tylko Twoje dane, ale również omówić szczegóły pożyczki. Ponieważ czasami okazuje się, że kredyt gotówkowy często można negocjować i uzyskać tym samym zdecydowanie niższe koszty. A można z powodzeniem tego dokonać właśnie za pośrednictwem rozmowy telefonicznej.

By otrzymać kredyt gotówkowy, musi zostać wyliczona Twoja zdolność kredytowa. W tym celu ważnym dokumentem będzie zaświadczenie o dochodach. Przygotuj zatem skan umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej. Jeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą, również musisz to potwierdzić. Placówka bankowa będzie również zainteresowana wysokością Twoich stałych dochodów. Nieco lepiej mogą mieć stali Klienci, którzy mogą po prostu podesłać wyciąg z konta bankowego.

Czasami banki umożliwiają skorzystanie z takiej opcji, która nie wymaga żadnych zaświadczeń o dochodach. Ale w zamian za to, wystarczy wypełnić swoje oświadczenie o tym, ile się zarabia. Jednak wtedy kwoty, jakie będziesz mógł pożyczyć nie będą zbyt zawrotne. Najczęściej nie przekroczą one kilku tysięcy złotych.

Jeżeli ktoś nie jest rodowitym Polakiem, może się zastanawiać, czy jemu również będzie udostępniona pożyczka. Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Po prostu w tym celu trzeba przedstawić kartę pobytu w Polsce. Może to być zarówno karta stałego, jak i również tymczasowego pobytu. Jednak, jeżeli ktoś posiada zarobki poza terenem Polski, może mieć problemy z uzyskaniem kredytu gotówkowego. Zatem warto się przyjrzeć wszystkim warunkom, dzięki czemu unikniesz odmowy, szczególnie w momencie, kiedy naprawdę potrzebujesz szybkiego wsparcia finansowego. Już chyba też wiesz, że zanim podpiszesz umowę, dobrze jest się zapoznać dokładnie z jej treścią, by nie zgadzać się na jakiekolwiek warunki, które nie do końca będą Ci odpowiadać.