Konsolidacja swoich długów – czy to jest możliwe?

22

07/17

Zwykle jesteśmy w stanie kontrolować swoje wydatki i sprawdzać, czy na pewno nie przekraczają one naszych dochodów. Jednak czasami zdarzają się sytuacje finansowe, które powodują, że nie nadążamy za tym, by faktycznie spłacać wszystkie swoje zobowiązania w terminie. A jeżeli już tego nie robimy, to niestety najczęściej również wiąże się to z tym, że jesteśmy zmuszeni do zapłaty bardzo wysokich odsetek karnych.

Wtedy nasze zobowiązania są jeszcze większe, niż Ci się tylko wydaje. Dobrym rozwiązaniem z tak dużych wydatków, jest zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego.

Jest to produkt finansowy, dzięki któremu możesz w bardzo korzystny sposób spłacać wcześniejsze swoje zobowiązania w postaci jednej raty na miesiąc. Tym bardziej, że wysokość tej miesięcznej raty, jest jak najbardziej dostosowana do Twoich możliwości finansowych. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest również to, że pieniądze możesz pożyczać nie tylko na spłatę swoich wcześniejszych zadłużeń, ale w tym kapitale znajduje się również suma, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel.

Otrzymanie kredytu konsolidacyjnego wcale nie jest takie trudne, jakby się to mogło wydawać. W tym celu wystarczy często wypełnić prosty wniosek przez Internet. Oczywiście musisz wypełnić standardowy formularz ze swoimi danymi, a dodatkowo przyda się także zaświadczenie potwierdzające zaciągnięcie wszystkich dotychczasowych pożyczek. Często bank będzie potrzebował informacji również o tym, w jaki sposób spłacasz dotychczasowe zadłużenia.

Niestety nie możesz doprowadzić do sytuacji, w której Twoje zadłużenia zalegają ze spłatą przez bardzo długi czas. Jeżeli znajdujesz się w takiej sytuacji, że Twoje dane znajdują się na liście dłużników w Biurze Informacji Kredytowej, to kredyt konsolidacyjny nie zostanie Ci przyznany. Dlatego pod żadnym pozorem nie możesz doprowadzić swoją sytuację finansową, że już od wielu miesięcy nawet nie spłacasz ani jednej raty.

W końcu, żeby otrzymać kredyt konsolidacyjny, również musisz być dla banku jak najbardziej wiarygodny, a także posiadać określoną zdolność kredytową. W zamian jednak za to, możesz liczyć na korzystne oprocentowanie, a także niższe miesięczne raty.
Jeżeli bardzo Ci zależy na uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego, ale aktualnie Twoja zdolność kredytowa nie prezentuje się zbyt najlepiej, to pamiętaj, że jeszcze masz różnego rodzaju rozwiązania z tej sytuacji. W pierwszej chwili warto wspomnieć o tym, że możesz celować w kredyt ze współkredytobiorcą lub tez zastawiając coś wartościowego, na przykład hipotekę.

Korzystając z tej opcji, jaką będzie spłata kredytu konsolidacyjnego, na pewno musisz liczyć się z tym, iż spłata takiego zadłużenia będzie trwała odpowiednio długo. W końcu wysokość rat będzie dostosowana do Twoich możliwości. Ale z drugiej strony, już praktycznie nie musisz się martwić o to, że wydarzy się coś niespodziewanego, że nie dasz rady spłacić tego kredytu. Po jego uregulowaniu, na pewno Twoje finanse będą znajdować się w zdecydowanie lepszej kondycji, niż na samym początku.

Warto zatem przeglądać oferty wielu placówek bankowych, ponieważ przygotowały one bardzo ciekawe propozycje dla swoich Klientów. Ale zawsze pamiętaj o tym, by zapoznać się z treścią każdej umowy, nawet jeżeli oferta reklamowana jest jako najkorzystniejsza i najtańsza. Dzięki temu unikniesz wszelkich nieporozumień, że może jednak rzeczywiście przydarzy Ci się jakaś wyjątkowa sytuacja, z której nie wiesz jak znowu wybrnąć.