Kredyty bez ukrytych kosztów, zobacz jak ich szukać

01

09/17

Uważasz, iż najszybciej i najłatwiej jest pożyczać pieniądze jedynie z parabanków? Za chwilę przekonasz się również o tym, że kredyty gotówkowe w chwili obecnej cieszą się największą popularnością. Jednocześnie można z powodzeniem wspomnieć, że dzięki takim rozwiązaniom, na pewno nie musisz się obawiać krótkiego terminu spłaty, nie mówiąc już o bardzo wysokich kosztach odsetkowych w przypadku, kiedy tak naprawdę zaczniesz się spóźniać z terminem płatności.

Warto jednak oczywiście zapożyczać się mądrze, ponieważ często później może się okazać, że wcale nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać na samym początku. Ponieważ banki również ze wszystkich sił starają się wyjść do przodu spośród konkurencyjnych ofert. Dlatego w reklamowanych produktach nie mamy do czynienia ze wszystkimi kosztami, które tak naprawdę będziemy zobowiązani ponieść.

Nie masz czasu na przeszukiwanie każdej oferty z osobna? Jednocześnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że bardzo szybko możesz podjąć decyzję, którą będziesz tak naprawdę żałował. Jest na to kilka cennych rozwiązań. Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, iż nie każdy jest przygotowany na to, by doskonale rozeznawać, która oferta jest najkorzystniejsza, a która nie. Najzwyczajniej w świecie w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na oprocentowanie nominalne, które tak naprawdę nie jest jedynym wyznacznikiem najkorzystniejszej dla nas oferty. Ponieważ do wszystkich kosztów kredytowych zalicza się również prowizja, opłata przygotowawcza, ubezpieczenie, czy też koszty związane z prowadzeniem dodatkowego rachunku osobistego. Najlepszym sposobem na zweryfikowanie nie tylko wszystkich kosztów, ale i również przy okazji najkorzystniejszej oferty, jest skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych. Wtedy szybko przekonamy się, jakie oferty są godne polecenia, a które niestety są w danej chwili zbyt kosztowne.

Nie wiesz, na jaki kredyt gotówkowy obecnie warto się zdecydować? W aktualnym rankingu znajduje się kilka ciekawych pozycji. Do nich zaliczają się między innymi takie produkty bankowe, jak:

W tym przypadku mowa jest o kredycie gotówkowym pozwalającym na pożyczenie maksymalnie 15 tys. złotych. Jednocześnie z powodzeniem możemy stwierdzić, że taki kredyt jest wyjątkowo łatwo dostępny i tani. Na darmo możemy poszukiwać w tym przypadku oprocentowania nominalnego, ponieważ bank nie nalicza takiego kosztu. Za to, jedyną opłatą z jaką przyjdzie nam się zmierzyć, tak naprawdę jest prowizja, utrzymująca się na poziomie 10% w skali roku.

Takim kredytem, który również warto zaciągnąć, jest Pożyczka 5% z gwarancją, która jest proponowana przez Alior Bank. W tym celu możemy z powodzeniem wspomnieć także o tym, iż maksymalna kwotę, o jaką możemy wnioskować w tym przypadku wynosi aż 200 tys. złotych, natomiast maksymalny okres spłaty wynosi 120 miesięcy. Kosztami jest jedynie oprocentowanie nominalne utrzymujące się na poziomie 5% w skali roku, jak i również opłata przygotowawcza na poziomie 5% od wartości pożyczanej kwoty.

Bardzo ciekawą ofertę posiada również BGŻ BNP Paribas. W tym przypadku możemy spokojnie mówić o kredycie gotówkowym z maksymalną sumą do pożyczenia wynoszącą 150 tys. złotych. Natomiast maksymalny okres spłaty w tym przypadku wynosi 84 miesiące. Jeżeli jesteśmy zainteresowani kosztami kredytu, to na pewno na pierwszym miejscu powinniśmy wspomnieć o oprocentowaniu nominalnym wahającym się od 4,99 do 10% w skali roku. Jednocześnie dodatkowymi kosztami są: prowizja – utrzymująca się na poziomie do 2,99%, oraz opłata przygotowawcza, która jest nie większa, niż 1,5% wartości pożyczonej kwoty.

Już teraz mniej więcej wiesz, z jakimi ofertami tak naprawdę masz do czynienia. Ale oczywiście ostateczny wybór zawsze będzie należał wyłącznie do Ciebie. W takim razie, jeżeli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy, który został przed chwilą wymieniony, lub też usatysfakcjonuje Cię zupełnie inny produkt finansowy, to warto pamiętać i tak o dokładnym przeczytaniu umowy, zanim zdecydujesz się na jej podpisanie.