Kredyty gotówkowe, które będą dla Ciebie najlepsze?

31

08/17

Już doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, iż zaciągnięcie konkretnego kredytu gotówkowego, wcale nie jest takim prostym zadaniem, jakby się mogło wydawać? Pewnie wielokrotnie starałeś się uporać z przeglądaniem wszystkich ofert samodzielnie. Warto jednak mieć na uwadze, że z każdym rokiem, a czasem nawet z każdym miesiącem tych ofert przybywa.

W takim razie ciężko jest się odnaleźć wśród konkurujących kredytów, tym bardziej, iż każdy jest reklamowany jako jedyny w swoim rodzaju. Na szczęście to nie oznacza, że desperacko rzucisz się na pierwszy lepszy kredyt, jaki w ogóle zostanie Ci podsunięty. W końcu z powodzeniem możesz posłużyć się również takimi narzędziami, jak porównanie kredytów gotówkowych. W ten sposób szybko zorientujesz się, jakie aktualnie oferty są godne polecenia, a niestety jakich lepiej unikać.

Pamiętaj również, iż kredyty gotówkowe wyróżniają się przede wszystkim tym, iż w celu ich otrzymania musisz spełnić kilka podstawowych warunków. Do nich zalicza się między innymi posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, jak i również posiadanie pozytywnej historii w Biurze Informacji Kredytowej.

Poszukując dla siebie najtańszego kredytu, zapewne natrafisz po drodze, które tylko pozornie wyglądają zachęcająco. Właśnie w ten sposób możesz się przekonać, iż nie zawsze najniższe oprocentowanie nominalne będzie świadczyło o tym, iż na pewno na takim kredycie można faktycznie zaoszczędzić. Zatem poszukując najkorzystniejszego dla siebie kredytu, w pierwszej kolejności, powinniśmy zwracać uwagę, na całkowity koszt zobowiązania. Możemy to bardzo szybko sprawdzić, najzwyczajniej w świecie porównując do siebie wskaźnik RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania.

Zastanawiasz się nad tym, jaki obecnie kredyt gotówkowy wychodzi najkorzystniej względem pozostałych produktów bankowych. Z pewnością można to bardzo łatwo sprawdzić, we wcześniej wspomnianych porównywarkach finansowych. Tym bardziej, że są one dostępne na wielu serwisach zajmujących się tematyką finansową. Jeżeli już zamierzamy skorzystać z takiego narzędzia, to jedynie upewnijmy się, czy na pewno taki ranking jest aktualny. Ponieważ w innym przypadku natrafimy na wiele nic nie wnoszących ofert, które mogą okazać się nawet przedawnione.

Na pierwszym miejscu, w obecnym rankingu kredytów gotówkowych, znajduje się Pożyczka 5% z gwarancją, która jest proponowana przez Alior Bank. Właśnie w tym przypadku możemy pożyczyć naprawdę wiele, bo aż 200 tys. złotych, dokładając do tego, niewiele z własnej kieszeni. Oprocentowanie nominalne w tym przypadku utrzymuje się na poziomie 5% w skali roku. Jednocześnie mamy do czynienia z opłatą przygotowawczą, która również wynosi 5% ale, jest to koszt wyliczany na podstawie wysokości zaciąganej pożyczki. Poza tymi kosztami, nie mamy już do czynienia z żadnymi innymi opłatami.
Warto jeszcze dodać, iż w przypadku zaciągnięcia tego kredytu, możemy wnioskować o spłatę zobowiązania, nawet przez 120 miesięcy.

Kolejnym produktem, którym można się mocno zainteresować, jest Wypożyczka, która już od dłuższego czasu cieszy się uznaniem jako produkt oferowany przez Eurobank. Jej największą zaletą jest przede wszystkim to, iż jest ona dostępna niemalże od ręki. Można wnioskować aż o 15 tys. złotych. Dla jednych osób nie jest to zbyt wysoka kwota, ale jeżeli ktoś tak naprawdę potrzebuje wyłącznie szybkiego zastrzyku finansowego, to na pewno będzie z takiej opcji zadowolony. Najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności dokładnie ocenić swoje potrzeby. W tym przypadku maksymalny okres spłaty wynosi 60 miesięcy. Interesującym faktem jest na pewno to, iż oprocentowanie nominalne utrzymuje się na poziomie 0% w skali roku. Natomiast jedynym kosztem, z jakim będziemy musieli się zmierzyć, przystępując do tej pożyczki, w rzeczywistości jest prowizja, utrzymująca się na poziomie 10% w skali roku.

Jednym z ciekawych rozwiązań, jeżeli chodzi o kredyty gotówkowe, które jednocześnie znajdują się w rankingach, jest kredyt proponowany przez BGŻ BNP Paribas. W tym przypadku mówimy o kredycie wyróżniającym się oprocentowaniem nominalnym, które waha się od 4,90 do 10% w skali roku. Jednocześnie do dodatkowych kosztów, jakie trzeba ponieść z tytułu tego kredytu jest prowizja w wysokości 2,99% jak i również opłata przygotowawcza, która nie powinna przekroczyć poziomu 1,5% wartości pożyczanej kwoty.
Na pewno zadowalającym faktem jest przede wszystkim to, iż maksymalna kwota jaką możemy pożyczyć wynosi 150 tysięcy złotych, natomiast maksymalny okres spłaty w tym przypadku wynosi rzeczywiście 84 miesiące.

Bez względu na to, w jaki sposób dotrzesz do upatrzonej oferty, pod żadnym pozorem nie zapominaj również o tym, by sprawdzić to, w jaki sposób odbije się spłata konkretnego produktu finansowego, na Twoim domowym budżecie. Ponieważ tylko w ten sposób możesz uchronić się przed zaciągnięciem jeszcze większych długów.