Niskie stopy procentowe kredytów gotówkowych

05

10/17

W ostatnich miesiącach naprawdę zaczyna się opłacać zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Przemawiającym za tym faktem jest przede wszystkim to, że oprocentowanie jeszcze nigdy nie było tak niskie jak teraz. Rzeczywiście osoby, którym zależy na bardzo tanim pożyczaniu, powinny ucieszyć się z takiej wiadomości. Należy pamiętać, iż oprocentowanie proponowane przez banki wyliczane jest na podstawie stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Nie mogą one przekroczyć czterokrotności tej wartości.

Skoro już wiemy, że oprocentowanie jest jest naprawdę bardzo korzystne, warto zastanowić, się nad wzięciem kredytu gotówkowego. Oprócz tego, że raczej nie przepłacimy korzystając z tego produktu finansowego, to jeszcze możemy czerpać z wielu innych zalet, jakie niesie ze sobą zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze, że pożyczone pieniądze możemy spokojnie przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. Najczęściej zatem bierzemy kredyt, gdy okazuje się, że nasz domowy budżet nie jest do końca w stanie podołać niektórym wydatkom.

Chociaż oprocentowanie od kilku miesięcy utrzymuje się na bardzo satysfakcjonującym poziomie, to nie jest to jedyny koszt jaki ponosimy z tytułu zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Często nawet zdarza się tak, że banku oferujące najniższe oprocentowanie, wcale nie proponują najtańszego kredytu gotówkowego. W jaki sposób zweryfikować, która oferta będzie mimo wszystko dla nas najkorzystniejsza?
Wskaźnikiem, na jaki powinniśmy zwracać uwagę, jest RRSO, czyli Roczna Rzeczywista Stopa Procentowa. Pod tym wskaźnikiem kryją się wszystkie pozostałe opłaty naliczane przez bank. Powinniśmy zatem mieć na uwadze, że placówki doliczają również takie koszty jak prowizję, opłaty przygotowawcze, czy też ubezpieczenie. Dlatego, dopóki nie zsumujemy wszystkich kosztów, jakie poniesiemy przy zaciągniętym kredycie gotówkowym, to nie dowiemy się ile dopłacimy do pożyczanego kapitału.

Przeglądanie wszystkich ofert osobno, może być bardzo trudne. Jednak możemy z powodzeniem skorzystać z ułatwienia, jakim jest ranking kredytów gotówkowych. Właśnie w takich zestawieniach natychmiast znajdziemy wszelkie informacje na temat tego, który kredyt jest najtańszy, a na którym niestety przepłacimy.
Należy pamiętać, żeby zawsze korzystać z aktualnych zestawień, wtedy będziemy mieli pewność, że do wyboru mieliśmy wszystkie promocje, które występują w momencie, kiedy jesteśmy rzeczywiście zainteresowani kredytem gotówkowym.

Pytanie odnośnie ewentualnych podwyżek oprocentowania nominalnego, nie znajdzie żadnej konkretnej odpowiedzi. W związku z tym trzeba przygotować się na różne wersje wydarzeń. A najlepiej jednak zastanowić się nad tym, czy w danej chwili dodatkowa gotówka nie rozwiąże naszych aktualnych problemów, lub nie pomoże w realizacji przyszłych planów i zamierzeń. W końcu warto zastanowić się nad chwytaniem niskiego oprocentowania, które nie wiadomo, czy czasem jednak nie wzrośnie w najbliższym czasie.