Na co patrzeć przy wyborze opłacalnego kredytu gotówkowego?

01

09/17

Przymierzasz się do pożyczenia pieniędzy, ale niestety obawiasz się tego, iż przyjdzie Ci później zmierzyć się z wieloma różnymi dodatkowymi opłatami? Tak naprawdę możesz odpowiednio zabezpieczyć swoje zobowiązanie, dzięki czemu kredyt gotówkowy, pod żadnym pozorem nie będzie oznaczać dla Ciebie jeszcze poważniejszych problemów finansowych. W końcu to ma być Twoje finansowe wsparcie, a nie gwóźdź do trumny. Zatem sprawdź, w jaki sposób wybrać odpowiedni produkt finansowy, który okaże się przepustką do lepszej sytuacji finansowej. I co najważniejsze – w jaki sposób możesz do niego dotrzeć.

Jeżeli faktycznie zależy Ci na pożyczeniu pieniędzy, a także nie martwieniu się o to, co przyniesie przyszłość, to warto porównać ze sobą kilka produktów bankowych. W ten sposób będziesz mieć rozeznanie, który produkt, będzie dla Ciebie korzystniejszy, a który już niekoniecznie. Oczywiście warto wiedzieć, z jakimi czynnikami mamy do czynienia, by na pewno oferta, z której skorzystamy była dla nas jak najbardziej atrakcyjna.

Dużo osób porównuje ze sobą wysokość oprocentowania nominalnego. Niestety nie jest to zbyt miarodajny wskaźnik, ponieważ wiele ofert zaniża oprocentowanie, by ostatecznie doprowadzić do podwyższenia i to dość drastycznie pozostałych ofert. Dlatego pierwszym wskaźnikiem, jeżeli jesteś zainteresowany stałym kosztem, tak naprawdę jest RRSO. Pod tym skrótem należy rozumieć przede wszystkim Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Jednocześnie wskaźnik określa dokładnie wszelkie koszty, jakie są doliczane do zobowiązania. Do nich zaliczają się między innymi prowizja, opłata przygotowawcza, jak i również ubezpieczenie.

Wtedy warto właśnie sprawdzić dokładnie rankingi kredytów gotówkowych, które obejmują tego typu informacje. Przynajmniej nie będziemy w żaden sposób oszukani niską stopą oprocentowania, skoro tak naprawdę będziemy musieli zmierzyć się z wysoką prowizją lub opłatą przygotowawczą. Na pewno warto jeszcze na samym początku określić dokładnie, z jakimi miesięcznymi ratami, jesteśmy w stanie sobie poradzić. Okazuje się, że nie zawsze może to być konkretna kwota, jaką proponuje nam bank. Nie ma jednak najmniejszego problemu, żeby w rzeczywistości wydłużyć okres spłaty kredytu. W takich okolicznościach, nie tylko zmniejszamy sumę miesięcznej raty, ale jednocześnie jeszcze podwyższamy nagle naszą zdolność kredytową, tak naprawdę bez ponoszenia żadnego większego wysiłku.

Przy ustalaniu, z jaką miesięczną ratą jesteśmy w stanie sobie poradzić, jeszcze warto dokładnie ustalić zapas finansowy. Ponieważ jak wiadomo, podczas spłaty zobowiązania, nadal mogą pojawiać się różnego rodzaju nieprzewidywane wydatki. W takich okolicznościach lepiej poradzić sobie na bazie własnego budżetu, niż desperacko sięgać po kolejną pożyczkę, która spowoduje większe problemy ze spłatą zadłużenia.

Na pewno powinniśmy sobie uświadomić to, że kredyty gotówkowe wcale nie muszą oznaczać dla nas nieprzyjemnego produktu, z którym po prostu musimy się zmierzyć, kiedy w naszym portfelu brakuje pieniędzy. Okazuje się, że jest to produkt bankowy, który jednocześnie może się okazać dla nas doskonałą przepustką do realizacji wielu różnych ciekawych postanowień oraz celów. Tym bardziej, iż obecne kredyty gotówkowe, tak naprawdę wyróżniają się bardzo niskim oprocentowaniem nominalnym.
Dobrze jest porównać ze sobą co najmniej kilka różnych produktów bankowych, ponieważ wtedy przynajmniej znajdziemy odpowiednie rozwiązanie pasujące do naszych potrzeb. Jeżeli będziesz doskonale wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujesz, również znacznie łatwiej będzie dopasować odpowiedni produkt, który nie sprawi Ci najmniejszego problemu podczas spłaty zadłużenia. Przed zawarciem umowy, pamiętaj również o dokładnym zapoznaniu się z jej treścią. Wtedy już na pewno nie będziesz stawiany w świetle żadnych niespodziewanych kosztów oraz niezręcznych sytuacji, o których nie wiedziałeś wcześniej.