Jak podratować domowy budżet po zimie?

05

10/17

Czy zima, może być porą roku, podczas której wydajemy zdecydowanie więcej pieniędzy, niż zwykle? Na pierwszy rzut oka może wydawać się to nieco niemożliwe. Jednak ta kwestia wymaga nieco głębszego zastanowienia. Wśród takich wydatków, które mocno obciążają nasz domowy budżet w czasie zimowych miesięcy, znajdują się wysokie rachunki za ogrzewanie, lub też faktury za kupiony opał. Ponadto zima, to również czas ferii, kiedy wysyłamy nasze dzieci, lub jedziemy z całą rodziną na wspólny wypoczynek. Inne osoby właśnie dopiero wtedy decydują się na wyjazd, ponieważ w czasie polskiego sezonu wakacyjnego, nie mogą sobie na to pozwolić.

Dlatego często musimy podreperować nasz budżet, aby na pewno nie mieć później jeszcze poważniejszych problemów finansowych. W pierwszej kolejności skupmy się na tym, że jednym z rozwiązań, na nowy zastrzyk gotówki, jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Jest to produkt finansowy, pozwalający na pożyczenie pieniędzy na dowolnie wybrany przez siebie cel. Dlatego nie musimy w wypełnianym przez siebie wniosku oceniać, na co przeznaczymy sumę, jaką pożyczymy z banku.

Niezależnie od motywacji, która kieruje nas w stronę wniosków kredytowych, należy mieć dystans do wszystkich promocyjnych ofert. Ponieważ faktycznie, nie każda dobrze rozreklamowana propozycja ze strony banku, okaże się dla nas najkorzystniejsza pod względem finansowym.
Miejmy zatem na uwadze, że każdy kredyt gotówkowy w swoich kosztach składa się nie tylko z oprocentowania, ale również z pozostałych kosztów, na które składa się najczęściej prowizja. Rzeczywiście coraz rzadziej można powiedzieć o tym, że banki naliczają opłaty przygotowawcze. Jednak, niektóre placówki jeszcze praktykują takie opłaty.

Dowiedz się także, czy wybrany przez Ciebie bank przypadkowo, nie warunkuje udzielenia kredytu gotówkowego od tego, by przystąpić do ubezpieczenia. Może nie każdemu będzie się opłacało wykupienie polisy. Szczególnie osobom, których zobowiązania nie będą przekraczały pokaźnych sum. Innym warunkiem, który może wpływać na wszystkie koszty kredytów, to założenie konta osobistego. Teoretycznie nie będzie to dla nas stanowiło żadnego większego wyzwania. Jeżeli jednak zapoznamy się z konkretnymi zasadami korzystania z rachunku, wtedy okaże się, iż nieużywane konto będzie nam generowało dodatkowe koszty.

Kredyt gotówkowy możemy wybrać na podstawie rankingu ( https://www.kredytomaniak.pl ), w którym konkretnie posiadamy informacje, jaki produkt finansowy jest dla nas najkorzystniejszy, a jaki jednak nie do końca. Ponadto warto wcześniej samemu określić, jakie są nasze oczekiwania względem tego produktu finansowego. Oceńmy, jaka suma będzie dla nas satysfakcjonująca, a także z jaką miesięczną ratę, jesteśmy w stanie płacić. Wtedy na pewno nie będziemy musieli borykać się ze zbyt dużym zobowiązaniem, a także kredyt gotówkowy nie będzie dla nas źródłem dodatkowych kłopotów finansowych, ale z powodzeniem rozwiąże wszystkie dotychczasowe kwestie.