Na co zwracać uwagę przed wzięciem kredytu gotówkowego?

05

10/17

Zanim zdecydujesz się na to, żeby zaciągnąć kredyt gotówkowy, warto trzymać się kilku prostych zasad. Dzięki temu nie tylko masz okazję skorzystać z najkorzystniejszej dla siebie oferty, ale jednocześnie jest to idealne rozwiązanie dla osób, które obawiają się z tego tytułu przykrych konsekwencji w postaci zdecydowanie większych długów.

Na samym początku warto pamiętać, że kredyt gotówkowy jest takim produktem bankowym, który możemy zaciągnąć bez podawania celu, w jakim jest on nam potrzebny. Dodatkowo Klient wykazujący się odpowiednią zdolnością kredytową, jak i również dobrą historią kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, może oczekiwać bez problemu pozytywnej odpowiedzi ze strony banku. Pożyczone pieniądze przydadzą nam się szczególnie w sytuacjach, kiedy mówimy o niespodziewanych wydatkach, takich jak remont mieszkania, naprawa samochodu, czy też wyjazd na wakacje.

Sprawdź maksymalną kwotę kredytu – zdecydowanie częściej potrzebujemy niewielkie kwoty. Jednak należy również wziąć pod uwagę, że może także nie zabraknąć wniosków, wśród których pojawią się właśnie maksymalne sumy. Najczęściej banki proponują możliwość zaciągnięcia kredytu o wysokości maksymalnie 150 tys. złotych. Zdarzają się jednak jeszcze bardziej pokaźne sumy, wynoszące nawet 200 tys. złotych. Należy jeszcze przy okazji dokładnie się upewnić, jaka suma zobowiąże nas do znalezienia poręczyciela, a jaki próg będzie nas zwalniał z tego obowiązku.

Maksymalny okres spłaty – Jest to kolejny bardzo istotny aspekt, o którym nie powinniśmy zapominać. Nie jest żadną nowością, że jeżeli zależy nam na podwyższeniu naszej zdolności kredytowej, wtedy decydujemy się na wzięcie kredytu z dłuższym okresem spłaty. Automatycznie nasze miesięczne raty ulegają znacznemu zmniejszeniu. Maksymalny okres spłaty w wielu bankach, obecnie wynosi 10 lat. Jest to bardzo długi okres czasu, który pozwala na spokojne spłacanie całego zobowiązania.

Koszty kredytu gotówkowego – na pewno interesując się takim produktem bankowym, jakim jest kredyt gotówkowy, jednocześnie chcemy się dokładnie dowiedzieć, z jakimi konkretnie kosztami będziemy mieli do czynienia w przypadku spłaty zobowiązania. Tutaj pod żadnym pozorem nie powinniśmy się ograniczać wyłącznie do sprawdzania oprocentowania. Ponieważ jest to tylko jeden z nielicznych kosztów, z jakim przyjdzie nam się ostatecznie zmierzyć. W takiej sytuacji zwróćmy uwagę również na naliczaną prowizję, opłatę przygotowawczą, a także ewentualne ubezpieczenie. Ogólny pogląd na wszystkie koszty dostarczy nam z powodzeniem wskaźnik RRSO, czyli Roczna Rzeczywista Stopa Procentowa.

Warunki skorzystania z oferty – Oczywiście banki proponują nam jakąś konkretną ofertę, to jednak nie powinniśmy zapominać o tym, by sprawdzić czy dane placówki oczekują czegoś w zamian. Tutaj do najczęstszych takich warunków zalicza się przede wszystkim zakładanie konta osobistego, wykupienie ubezpieczenia, czy też pokazanie konkretnego zabezpieczenia zaciąganej pożyczki.
Jest to bardzo istotne, szczególnie jeżeli zdajemy sobie sprawę, że niektórych kwestii nie chcemy, bądź z różnych powodów nie możemy spełnić. Dlatego mogą nas interesować zdecydowanie bardziej kredyty gotówkowe bez obowiązku zakładania konta osobistego, czy też bez zaświadczeń o dochodach.

Zastanawiasz się w jaki sposób zaciągnąć najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy? Na pewno przeglądanie wszystkich ofert z osobna, wydaje się być bardzo czasochłonne. Możesz zdecydować się na drogę dedukcji, dzięki czemu odrzucisz oferty, które na pewno nie spełniają Twoich oczekiwań. Taką metodę możesz wykorzystać z powodzeniem przeglądając rankingi kredytów gotówkowych. W aktualnych zestawieniach znajdziesz wszystkie informacje, dzięki którym łatwo odnajdziesz najtańsze kredyty, a także takie, które nie stawiają warunków, jakich nie jesteś w stanie spełnić.

Teraz już na pewno będzie Ci o wiele łatwiej podjąć ostateczną decyzję, której nie pożałujesz. W końcu chodzi o, żeby kredyt gotówkowy nie był postrzegany jako problem oraz trudne do spłacenia zobowiązanie, ale jako produkt dający nam wiele ciekawych możliwości, w zaplanowanych przez nas wydatkach.